Dzisiaj rano obudziła mnie wstrząsająca wieść!

Oto upada rząd Kaczyńskiego!

Kraj mój widzę ogromny, a w niem: Salon oddycha z ulgą! Oto Jan Maria Władysław Rokita i Wojciech Olejniczak padają sobie w ramiona i ze wzruszeniem klepiąc się po plecach i mówiąc „oto wygraliśmy demokrację”, oto w kościołach (tych modernistycznych rabina Czajkowera i pastora Malińskiego) biją dzwony, oto młodzież – przyszłość narodu z Inicjatywy Uczniowskiej wzruszona płacze na apelach, oto wielki marsz 7 października zapoczątkowuje pokojową rewolucję, oto hasła odnowy…

Nigdy Więcej IV R.P.! Nadchodzi Jutrzenka Wolnośći! To nie my, ale WSI – scy na tym wygrali!

Hola, hola! Zapytajmy Salonu, co na ten temat sądzi:

Krzyżowiec: obiecanki „dam marchewkę jak ty zagłosujesz tak tak w Sejmie”, „dam cekuladke jak będziecie się z Renatką bawić ze mną w mojej Piaskownicy” , są normą w polskiej polityce, tak?

Salon: Norma normą, ale PiS to co innego! Tu jest korupcja!

Krzyżowiec: jakoś nie przypominam sobie, żeby w kodeksie karnym był opisany czyn zabroniony, którego znamiona wypełnił Adam Lipiński… Starałem się próbować subsumpcji pod przepis art. 230a (płatna protekcja* – przypis Krzyżowiec), ale nie dostrzegam, żeby przechodzenie z partii do partii lub obietnica wykupienia weksli, złożona w bardzo mglisty i zawoalowany sposób maiła być „bezprawnym wywarciem wpływu na decyzję, działanie lub zaniechanie osoby pełniącej funkcję publiczną, w związku z pełnieniem tej funkcji”….

Salon: Jesteś niedouczony synu. (powiedział to głosem ni to J.M.W. Rokity ni to Drogiego Bronisława, ciężko wyczuć, bo nie było charakterystycznego „Maryjnego” „ed” oznaczającego w języku kapeluszników głoske „er”)

Krzyżowiec: Dobrze, ale wyobraźmy sobie taki scenariusz: w miejsce Lipińskiego wstawiamy Komorowskiego albo Celińskiego a w miejsce Beger wstawiamy Jacka Kurskiego oddajemy taśmę do TVNu i co!

Salon: to jest prowokacja tego faszysty Kurskiego! taśmy były sfałszowane! A poza ty, wielka mi afera, to norma w demokracji!

Krzyżowiec: A może szanowny Salon odpowie: dlaczego dziwnym trafem Jan Maria Władysław trojga imion Rokita tydzień temu mówił, że „Polskę wkrótce czeka powtórka węgierskiego scenariusza?” (dziwny trafem taśmy zostały nagrane tydzień temu)

Salon: czysty przypadek….

Krzyżowiec: Może i przypadek… Przypomina to scenariusz dobrze nam znany, z pewnej pamiętnej czerwcowej nocy. Aktorzy prawie ci sami , stawka podobna, nastawienie opinii publicznej kierowane też na podobny tor. Prawda Salonie??

Salon oddalił się na demonstrację przeciwko Kaczyzmowi, odpalić kraj na własną chwałę!

tusk i rokita idą na demonstracje (po lewej drzwi do Salonu)

(tusk i Rokita ida na demonstrację, po lewej drzwi do
Salonu)

I jak miał odpowiedzieć? Zostałem więc przy mojej Piaskownicy usiłując wykopać patykiem w piasku „haki na Majchrowskiego”, które ponoć zakopał uciekający w panice Ziobro.

—————

* Art. 230a. § 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi, polegające na bezprawnym wywarciu wpływu na decyzję, działanie lub zaniechanie osoby pełniącej funkcję publiczną, w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Reklamy