uroczysta msza św. pontyfikalna odprawiana przez arcyb. Raymond Leo Burke 'a

powyżej: uroczysta msza św. pontyfikalna odprawiana przez arcyb. Raymond Leo Burke’a ordynariusza archidiecezji St. Luis w Oratorium św. Franciszka Salezego w St. Luis, USA 15 października 2005 r.

19 listopada przyjeżdża do Polski z sześciodniową wizytą jeden z biskupów wyświęconych przez abpa Marcelego Lefebvre’a, J.E. ks. bp. Ryszard Williamson z Bractwa Św. Piusa X. Wizyta Williamsona potrwa sześć dni. Obejmie Msze święte, nabożeństwa, bierzmowanie, poświęcenie szkoły podstawowej oraz, co ciekawe, święcenia kapłańskie w rycie bizantyjskim. Przyszłymi księżmi są klerycy z ukraińskiego Bractwa Kapłańskiego Św. Jozafata, które współpracuje z Bractwem św. Piusa X. czyt. dalej na serwisie prawy.pl

bp. Ryszrad Williamson

J.E. bp Ryszard Williamson (ur. 1940r. ) ukończył Uniwersytet w Cambridge, był nauczycielem, po nawróceniu z anglikanizmu na katolicyzm, w październiku 1972, wstąpił do seminarium w Ecône.

Wyświęcony na kapłana w 1976 r., był po kolei profesorem, wicerektorem, a następnie rektorem seminarium w Stanach Zjednoczonych. W dniu 30 czerwca 1988 r. w Ecône  konsekrowany na biskupa przez J. E. ks. arcybiskupa Marcelego Lefebvre. Kontynuował swoją pracę jako rektor Seminarium Św. Tomasza z Akwinu w Winona, w Stanach Zjednoczonych. http://www.piusx.org.pl/komunikaty/?nr=119

Kilka godzin po tym jak J.E. bp. Ryszard Williamson odprawi msze św. w kaplicy Tuchowie (ndz. 26.11.2006 r. godz. 10.00) w kościele o.o. Bonifratrów w Krakowie przy ul. Krakowskiej mszę św. pontyfikalną w klasycznym rycie rzymskim dla środowisk Tradycji katolickiej związanych z Bractwem Kapańskim św. Piotra odprawi biskup pomocniczy archidiecezji Chicago J.E. Joseph Perry (ndz. 26.11.2006 r. godz. 13.30).

joseph perry z ojcem

(bp. Józef Perry, po lewej jego ojciec)

J.E. biskup Józef Nataniel Perry (ur. w 1948 r.) jest wikariuszem biskupim Archidiecezji Chicago i biskupem pomocniczym J.E. arcyb. Francis kardynała George, święcenia kapłańskie przyjął w 24 maja 1975 r. święcenia biskupie 29 czerwca 1998 r.

W latach 70, 80 i 90 XX w. by kapłanem w Archidiecezji Milwaukee. Studiował prawo kanoniczne na Catholic University of America w Waszyngtonie, był czlonkiem Trybunału Archidiecezji Milwaukee w latach 1983-1995. W latach 1995-1998 proboszcz kościoła pw. Wszystkich Świętych w Milwaukee.

Wykładowca prawa kanonicznego na Sacred Heart School of Theology, Hales Corners w stanie Wisconsin; Marquette University Law School w Milwaukee oraz w Seminarium St. Mary of the Lake w Mundelein w stanie Illinois.

Jest członkiem i wiceprezesem National Black Catholic Congress oraz kapelanem Rycerstwa św. Piotra Clavera Od 1977 jest członkiem The Canon Law Society of America w Waszyngtonie.

Reklamy