Czy można być hierarchą Kościoła i nie podzialeć tego punktu credo nicejsko-konstatynoipolskiego?Czy można być księciem Kościoła, w który się nie wierzy?Czy można być biskupem Kośioła w który się nie wierzy?Czy można być kapłanem, kóry nie wierzy w sój Kościół?Czy można być Katolikiem i nie wierzyć w Kościół? kard. lehamann*

Można!

Pod warunkiem, że nazywa się ks. Karl kard. Lehmann.

Ks. Kardynał złożył swoją podczas programu radiowego „Między niebem a piekłem – czy jest życie po śmierci?”w stacji radiowej „Südwestrundfunk”. Hierachę do tych wyznań skłoniła obecność „braci w niewierze” w Kościół – budysty Nonne Bhikshuni Tenzin Wangmo oraz przewodniczącego antyreligijnej fundacji im. Giordano Bruno (sic!!!) – Michaela Schmidta Salomona.

Jak podaje za artkułem zamieszczonym w www.kreuz.net portal www.kosciol.pl Kard. Lehmann dwukrotnie zaparł się wiary w dogmaty Kościoła katolickiego, gdyż po jego pierwszym oświadczeniu, redaktor prowadzący dyskusję z niedowierzaniem poprosił niemieckiego biskupa o wyraźne powtórzenie wypowiadanych słów. Próbując wyjaśnić swoje wystąpienie, Lehmann zaznaczył, że Kościół należy zawsze do tak zwanego drugiego porządku poniżej Boga. Jest on tylko środkiem do celu. Któregoś dnia Kościół przeminie. Mówienie o wierze w Kościół w takim znaczeniu jak o wierze w Boga, oznacza cofnięcie myśli teologicznej o stulecia wstecz.

Co ciekawe, na słowa kardynała zareagował ze zdziwieniem jego rozmówca – ateista Michael Schmidt-Salomon, który powołując się na słowa Credo – „Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”, nie potrafił zrozumieć, jak można być jednocześnie biskupem katolickim i nie wyznawać katolickiej wiary.

Zaiste wielki post skłąnia do takich wyznań!!!

No cóż. Widać ojcowie Soboru zamiast mieszać mętną i nadgniłą wodę Renu z majestatycznym Tybrem powinni wpuścić północnoeuropejski ściek na żyzną ziemię protestanckich Niderlandów. Tam wydałby stukrtony i tysiąckrotny plon herezji w herezji – „katolicyzmu” bez Kościoła.

a na koniec zagadka, proeuropesjka bo po nagielsku:

Kliknij na link